AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EMMA150100-P5P-IC
EMMA150100-P5P-IC
5S-EMMA150100-P5P-IC
EMMA150100-P5P-IC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W
Product Description
| Series: | EMMA 15W |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 15W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 50??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.17 L x 1.89 W x 1.71 H (80.6mm x 47.9mm x 43.3mm) |