AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. EMMA120250-P5P-IC
EMMA120250-P5P-IC
5S-EMMA120250-P5P-IC
EMMA120250-P5P-IC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Product Description
| Series: | EMMA 30W |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.28 L x 2.44 W x 1.45 H (108.7mm x 62.0mm x 36.7mm) |