AC DC Desktop, Wall AdaptersTDK-Lambda Americas Inc. DTM65PW190C8
DTM65PW190C8
5S-DTM65PW190C8
DTM65PW190C8
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Product Description
| Series: | DTM65-C8 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 19V |
| Current - Output (Max): | 3.42A |
| Power (Watts): | 65W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | Power DIN |
| Size / Dimension: | 4 Pin |
| Other: | 4.17 L x 2.36 W x 1.22 H (106.0mm x 60.0mm x 31.0mm) |