DTM300PW540D2
5S-DTM300PW540D2
DTM300PW540D2
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 300W
Product Description
Series:DTM300-D
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:54V
Current - Output (Max):5.56A
Power (Watts):300W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30??????C ~ 85??????C
Output Connector:DIN
Size / Dimension:10 Pin
Other:8.74 L x 4.41 W x 1.77 H (222.0mm x 112.0mm x 45.0mm)