AC DC Desktop, Wall AdaptersTDK-Lambda Americas Inc. DTM300PW480D1
DTM300PW480D1
5S-DTM300PW480D1
DTM300PW480D1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 300W
Product Description
| Series: | DTM300-D |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 6.25A |
| Power (Watts): | 300W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | -30??????C ~ 85??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 10 Pin |
| Other: | 8.74 L x 4.41 W x 1.77 H (222.0mm x 112.0mm x 45.0mm) |