AC DC Desktop, Wall AdaptersTDK-Lambda Americas Inc. DT62PW180C
DT62PW180C
5S-DT62PW180C
DT62PW180C
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 64W
Product Description
| Series: | DT62-C |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 3.54A |
| Power (Watts): | 64W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Power DIN |
| Size / Dimension: | 4 Pin |
| Other: | 5.20 L x 2.71 W x 1.57 H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm) |