AC DC Desktop, Wall AdaptersTDK-Lambda Americas Inc. DT62PW050D
DT62PW050D
5S-DT62PW050D
DT62PW050D
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 62W
Product Description
| Series: | DT62 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 40W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 1 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 70??????C |
| Size / Dimension: | Power DIN |
| Other: | 4 Pin |