AC DC Desktop, Wall AdaptersTDK-Lambda Americas Inc. DT100PW240D
DT100PW240D
5S-DT100PW240D
DT100PW240D
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W
Product Description
| Series: | DT100-D |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 4.17A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | Power DIN |
| Size / Dimension: | 4 Pin |
| Other: | 6.70 L x 3.35 W x 1.73 H (170.0mm x 85.0mm x 44.0mm) |