AC DC Desktop, Wall AdaptersTDK-Lambda Americas Inc. DT100PW120D
DT100PW120D
5S-DT100PW120D
DT100PW120D
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 100W
Product Description
| Series: | DT100-D |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 8.34A |
| Power (Watts): | 100W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | Power DIN |
| Size / Dimension: | 4 Pin |
| Other: | 6.70 L x 3.35 W x 1.73 H (170.0mm x 85.0mm x 44.0mm) |