AC DC Desktop, Wall AdaptersCurtis Industries DT080AF-5-3
DT080AF-5-3
5S-DT080AF-5-3
DT080AF-5-3
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 80W
Product Description
| Series: | Tri-Mag |
| Region Utilized: | Active |
| Form: | International |
| Input Type: | Desktop (Class I) |
| Voltage - Input: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Output: | 90 ~ 264 VAC |
| Current - Output (Max): | 12V |
| Power (Watts): | 6A |
| No Load Power Consumption: | 72W |
| Polarization: | 100mW (Max) |