AC DC Desktop, Wall AdaptersArtesyn Embedded Technologies DA12-120UK-M
DA12-120UK-M
5S-DA12-120UK-M
DA12-120UK-M
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | DA12-M |
| Region Utilized: | United Kingdom |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | Level V |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |