AC DC Desktop, Wall AdaptersArtesyn Embedded Technologies DA10-050EU
DA10-050EU
5S-DA10-050EU
DA10-050EU
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Product Description
| Series: | DA10 |
| Region Utilized: | Europe |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | -10??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | USB A Receptacle |
| Other: | 0.98 L x 1.56 W x 2.45 H (25.0mm x 39.5mm x 62.3mm) |