AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands CENB1090A2403F01
CENB1090A2403F01
5S-CENB1090A2403F01
CENB1090A2403F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Product Description
| Series: | CENB1090 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 3.75A |
| Power (Watts): | 90W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.08 L x 3.05 W x 1.59 H (129.0mm x 77.5mm x 40.5mm) |