AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands CENB1020A4803F01
CENB1020A4803F01
5S-CENB1020A4803F01
CENB1020A4803F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 20W
Product Description
| Series: | CENB1020 |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 19W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.31 L x 1.85 W x 1.27 H (84.0mm x 47.0mm x 32.3mm) |