AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands CENB1010A1203B01
CENB1010A1203B01
5S-CENB1010A1203B01
CENB1010A1203B01
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | CENB1010 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Output: | 100 ~ 240 VAC |
| Current - Output (Max): | 12V |
| Power (Watts): | 1A |
| No Load Power Consumption: | 12W |
| Polarization: | 300mW (Max) |
| Applications: | Positive Center |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | Level V |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |