AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA AQ15E-050A
AQ15E-050A
5S-AQ15E-050A
AQ15E-050A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Product Description
| Series: | AQ15 |
| Region Utilized: | Europe |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 15W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Output Connector: | USB C Receptacle |
| Size / Dimension: | 2.28 L x 1.57 W x 0.92 H (58.0mm x 40.0mm x 23.3mm) |