AC DC Desktop, Wall AdaptersDelta Electronics AMD-12V030W2AA
AMD-12V030W2AA
5S-AMD-12V030W2AA
AMD-12V030W2AA
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Product Description
| Series: | AMD |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.33 L x 2.44 W x 1.18 H (110.0mm x 62.0mm x 30.0mm) |