AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power ALM65US24C2-8
ALM65US24C2-8
5S-ALM65US24C2-8
ALM65US24C2-8
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 2.7A |
| Power (Watts): | 65W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |