AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power ALM65US12
ALM65US12
5S-ALM65US12
ALM65US12
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Product Description
| Series: | ALM |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 5.4A |
| Power (Watts): | 65W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | Level VI |
| Output Connector: | 0??????C ~ 60??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |