AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power AJM90PS18
AJM90PS18
5S-AJM90PS18
AJM90PS18
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Product Description
| Series: | AJM |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 90W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | Power DIN |
| Size / Dimension: | 4 Pin |
| Other: | 5.51 L x 2.80 W x 0.87 H (140.0mm x 71.0mm x 22.0mm) |