AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power AHM180PS24C2-8
AHM180PS24C2-8
5S-AHM180PS24C2-8
AHM180PS24C2-8
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 180W
Product Description
| Series: | AHM |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 7.5A |
| Power (Watts): | 180W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | Level V |
| Output Connector: | 0??????C ~ 60??????C |
| Size / Dimension: | Power DIN |
| Other: | 4 Pin |