AEL80US15
5S-AEL80US15
AEL80US15
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 80W
Product Description
Series:AEL
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):5.38A
Power (Watts):81W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level IV
Operating Temperature:-20??????C ~ 60??????C
Output Connector:DIN
Size / Dimension:5 Pin
Other:5.75 L x 2.99 W x 1.69 H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)