AEL40US48
5S-AEL40US48
AEL40US48
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 40W
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):830mA
Power (Watts):40W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:4.65 L x 2.05 W x 1.36 H (118.0mm x 52.0mm x 34.5mm)