AEL40US12
5S-AEL40US12
AEL40US12
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Product Description
Series:AEL
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):3.33A
Power (Watts):40W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:-20??????C ~ 60??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:4.65 L x 2.05 W x 1.36 H (118.0mm x 52.0mm x 34.5mm)