AEB70US18
5S-AEB70US18
AEB70US18
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 70W
Product Description
Series:AEB
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):3.9A
Power (Watts):70W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0??????C ~ 60??????C
Output Connector:Barrel Plug R/A
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:5.20 L x 2.28 W x 1.20 H (132.0mm x 58.0mm x 30.5mm)