AEB45US12
5S-AEB45US12
AEB45US12
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 45W
Product Description
Series:AEB
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):45W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level IV
Operating Temperature:0??????C ~ 60??????C
Output Connector:Barrel Plug R/A
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:4.72 L x 2.05 W x 1.22 H (120.0mm x 52.0mm x 31.0mm)