AC DC Desktop, Wall AdaptersArtesyn Embedded Technologies AD10048P3L-001
AD10048P3L-001
5S-AD10048P3L-001
AD10048P3L-001
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 100W
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 2.08A |
| Power (Watts): | 100W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 45??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 6.14 L x 2.56 W x 1.47 H (156.0mm x 65.0mm x 37.2mm) |