AC DC Desktop, Wall AdaptersAdvantech Corp 96PSA-A84W12V1
96PSA-A84W12V1
5S-96PSA-A84W12V1
96PSA-A84W12V1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 7A |
| Power (Watts): | 84W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 6.30 L x 2.28 W x 1.27 H (160.0mm x 58.0mm x 32.3mm) |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut