AC DC Desktop, Wall AdaptersAdvantech Corp 96PSA-A60W12V1-1
96PSA-A60W12V1-1
5S-96PSA-A60W12V1-1
96PSA-A60W12V1-1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 4.33 L x 2.44 W x 1.24 H (110.0mm x 62.0mm x 31.5mm) |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut