AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. ZPSA20-15
ZPSA20-15
5S-ZPSA20-15
ZPSA20-15
AC/DC CONVERTER 15V 20W
Product Description
| Series: | ZPSA20 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 20W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |