AC DC ConvertersBel Power Solutions XPGE12.48G
XPGE12.48G
5S-XPGE12.48G
XPGE12.48G
AC/DC CONVERTER 48V 1200W
Product Description
| Series: | - |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 275 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 22.6A |
| Power (Watts): | 1200W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.25kV (4250V) |