AC DC ConvertersCUI Inc. VSUU-120-T512A
VSUU-120-T512A
5S-VSUU-120-T512A
VSUU-120-T512A
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 120W
Product Description
| Series: | VSUU-120-T |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 260 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | -12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 6A |
| Applications: | 1A |
| Voltage - Isolation: | 120W |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 4.242kV (4242V) |