AC DC ConvertersCUI Inc. VSK-S15-9U-T
VSK-S15-9U-T
5S-VSK-S15-9U-T
VSK-S15-9U-T
AC/DC CONVERTER 9V 15W
Product Description
| Series: | VSK-S15-T |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.6A |
| Power (Watts): | 15W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |