AC DC ConvertersCUI Inc. VSK-S10-3R3UA-T
VSK-S10-3R3UA-T
5S-VSK-S10-3R3UA-T
VSK-S10-3R3UA-T
AC/DC CONVERTER 3.3V 10W
Product Description
| Series: | VSK-S10-T |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |