AC DC ConvertersCUI Inc. VSBU-120-D512
VSBU-120-D512
5S-VSBU-120-D512
VSBU-120-D512
AC/DC CONVERTER 5V 12V 120W
Product Description
| Series: | VSBU-120-D |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 260 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 6A |
| Applications: | 120W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 4.242kV (4242V) |