AC DC ConvertersCUI Inc. VSBU-120-48
VSBU-120-48
5S-VSBU-120-48
VSBU-120-48
AC/DC CONVERTER 48V 120W
Product Description
| Series: | VSBU-120 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 260 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 120W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |