AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. VS100B36
VS100B36
5S-VS100B36
VS100B36
AC/DC CONVERTER 36V 100W
Product Description
| Series: | VSB |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output 1: | 36V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.8A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |