AC DC ConvertersCUI Inc. VOF-300-36
VOF-300-36
5S-VOF-300-36
VOF-300-36
AC/DC CONVERTER 36V 300W
Product Description
| Series: | VOF-300 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 36V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.34A |
| Power (Watts): | 200W (300W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |