VMS-300A-48
5S-VMS-300A-48
VMS-300A-48
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Product Description
Series:VMS-300A
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.25A
Power (Watts):200W (300W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4kV (4000V)