AC DC ConvertersCUI Inc. VMS-300A-24
VMS-300A-24
5S-VMS-300A-24
VMS-300A-24
AC/DC CONVERTER 24V 300W
Product Description
| Series: | VMS-300A |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12.5A |
| Power (Watts): | 200W (300W Forced Air) |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |