AC DC ConvertersCUI Inc. VGS-100-12
VGS-100-12
5S-VGS-100-12
VGS-100-12
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Product Description
| Series: | VGS-100 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 88 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.5A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |