VFT80US24
5S-VFT80US24
VFT80US24
AC/DC CONVERTER 24V 80W
Product Description
| Series: | VFT |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.33A |
| Power (Watts): | 80W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |