AC DC ConvertersCUI Inc. VF-S320-05A
VF-S320-05A
5S-VF-S320-05A
VF-S320-05A
AC/DC CONVERTER 5V 320W
Product Description
| Series: | VF-S320 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output 1: | 180 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 27A |
| Applications: | 320W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |