AC DC ConvertersCUI Inc. VF-D250-D1224A-CF
VF-D250-D1224A-CF
5S-VF-D250-D1224A-CF
VF-D250-D1224A-CF
AC/DC CONVERTER 12V 24V 250W
Product Description
| Series: | - |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12A |
| Power (Watts): | 6A |
| Applications: | 250W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |