AC DC ConvertersCUI Inc. VDRS-40-15
VDRS-40-15
5S-VDRS-40-15
VDRS-40-15
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Product Description
| Series: | VDRS-40 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 88 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.7A |
| Power (Watts): | 40W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |