AC DC ConvertersERP Power UHD365-1002
UHD365-1002
5S-UHD365-1002
UHD365-1002
LLC
Product Description
| Series: | 28 |
| Type: | Active |
| Number of Outputs: | Open Frame |
| Voltage - Input: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 15.2A |
| Applications: | 365W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | 5.656kV (5656V) |