AC DC ConvertersERP Power UHD160-1003
UHD160-1003
5S-UHD160-1003
UHD160-1003
| Voltage - Input: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 48V |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 3.33A |
| Applications: | 160W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | 4kV (4000V) |