AC DC ConvertersBel Power Solutions TXP3500-1048G
TXP3500-1048G
5S-TXP3500-1048G
TXP3500-1048G
AC/DC CONVERTER 48V 3500W
Product Description
| Series: | TPX |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 180 ~ 528 VAC (3PH) |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 73A |
| Power (Watts): | 3500W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |