AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TU425S24E
TU425S24E
5S-TU425S24E
TU425S24E
AC/DC CONVERTER 24V 300W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 11.9A |
| Power (Watts): | 300W (425W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |