AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TU425S18E
TU425S18E
5S-TU425S18E
TU425S18E
AC/DC CONVERTER 18V 300W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 18V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 14.6A |
| Power (Watts): | 300W (425W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |